Ja tik vien es spētu…

Iedomājies, ja no šodienas tev būtu tikai VIENA problēma. Tikai VIENA… Pie tam – atrisināma.

Jo, manuprāt, arī ir tikai viena īsta problēma. Vispār visā pasaulē, tikai viena. Tev, man un čutj ne visiem pārējiem cilvēka ceļa gājējiem. Tāda īsta problēma par kuru patiešām vajadzētu satraukties. Varbūt, pat ne satraukties, bet kurai vajadzētu ķerties klāt un to atrisināt. Un “vajadzētu” vien tādā ziņā, lai nojauktu visas barjeras starp laimi un nelaimi. Un tā nav globālā sasilšana. Arī ne Ukraina. Tas nav arī bads Āfrikā vai vīrusu epidēmija Eiropā un arī nekas cits tamlīdzīgs. Tā nav pat Latvijas Republikas Saeima. Tomēr tā ir problēma, kas ir aktuāla, es teiktu, 99% pasaules iedzīvotāju, arī man.

Un mans viedoklis ir tāds, ka visu problēmU problēmA un visu problēmu Māte Sakne ir – MĪLESTĪBAS TRŪKUMS. Trīs vārdos to var pateikt apmēram tā – ja mēs prastu mīlēt sevi un visu pārējo pasauli (cilvēkus un dabu ieskaitot), mums automātiski atkristu jebkurš karš, jebkurš bads, jebkurš postījums un jebkura slimība. Šīs un visas pārējās pasaules problēmas, kas it kā tiek risinātas pašas par sevi, manuprāt, īstenībā ir vienkārši mīlestības trūkuma blaknes. Jo vairāk par to es domāju, jo vienkāršāka man šķiet šī acīmredzamā patiesība. Pat īsti negribas iedziļināties argumentos par un pret. Man tas liekas tik acīmredzami un pašsaprotami, ka atstāju par un pret katra paša ziņā.

Ja tik vien es prastu, kā neierobežoti mīlēt sevi un visu pārējo pasauli (Visumu), man tik tiešām vairs nebūtu problēmu. VISPĀR NEVIENAS un VISPĀR NEKAD! Katrs vārds, kas varētu sīkāk paskaidrot šo apgalvojumu šķiet lieks. Ir sajūta, pat pārliecība, ka šī atklāsme nāk no manas būtības centra. Nesatricināma, viegla un mūžīga. Tā tur vienmēr ir bijusi un vienmēr tur būs, gaidīdama mana aktīvā fiziskā prāta uzmanību.

Ja tik vien es prastu… Mīlēt sevi un visu citu. Vai man kā trūktu? Vai es no kā baidītos? Vai man kas sāpētu? Es ZINU, ka nē! Es TO zinu! Varētu sarakstīt divpadsmit grāmatu sējumus par šo tēmu, analizējot, iztirzājot un pierādot, vai tas tā tiešām būtu vai nebūtu. Bet man tas nav vajadzīgs, jo es to vienkārši zinu. Es piedzimu ar šīm zināšanām, tad tās aizmirsu, un tagad atkal atcerējos. Un tās ir zināšanas, tā nav mana naiva ticība vai akla cerība. Tā nav tikai skaista ilūzija vai jaunības romantisms. Tas ir eksistences pamats. Tas ir Radītāja pamatakmens. Bet, lai šo pamatu ieraudzītu, ir jāspēj ielūkoties sev dvēselē. Ja cilvēks to nespēj, viņam nelīdzēs arī 12 vai 144 sējumi ar gudrām grāmatām. Jebkurā mirklī, jebkurš no mums VAR ielūkoties sevī un to aptvert. Nekam citam, šai gadījumā, nav nozīmes.

Ja tik vien es prastu, kā mīlēt sevi un visu citu tik brīvi un patiesi kā viens nesačakarēts zīdainis mīl savu māti. Ja tik vien es prastu… Ja es prastu nedzirdēt un neredzēt to sviestu, kas aizmālē manas acis un ausis. Ja es prastu neietekmēties no svešiem viedokļiem. Ja es prastu vienkārši ieklausīties sevī. Tad es prastu arī mīlēt. Bez gala un bez mitas. Tad es prastu dzīvot bez problēmām. Bez visām tām lietām, kas bojā manu un manu līdzcilvēku dzīvi.

Advertisements

2 thoughts on “Ja tik vien es spētu…

 1. Tu esi atklājis to, kas vienmēr ir bijis pamatā. Tieši tā kā tu raksti. Es pie šīs pašas zināšanas nonācu jau laiku atpakaļ, bet ar zināšanu ir par maz.
  Visgrūtāk ir mīlēt sevi. Mīlēt citus nav grūti.. ģrūti ir atklāt to viņiem, jo lielākoties ir neizpratne – kas tev kaiš, ka tu visus mīli. Tu neesi normāla.
  Kādu laiku var vnk mīlēt un nevienam to neteikt. Un ticēt, ka tas tik un tā maina visu.. Un brīnumainākais ir tas, ka tā arī notiek.
  Bet, kad tu sāc to paust skaļi, ir jāpaiet laikam, kamēr cilvēki to pieņem, un neatstumj. Un kamēŗ viņi sāk to zināt arī paši..
  Ir labi zināt, ka ir līdzīgi zinošie..

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s